Szczury, karaluchy, pluskwy...

względów sanitarnych i gospodarczych. W szerszym znaczeniu niszczenie stawonogów w ogóle. Dezynsekcję można wykonać przez zastosowanie środków fizycznych (para, ogień, gorące powietrze, promieniowanie ultrafioletowe), mechanicz

Szczury, karaluchy, pluskwy...

Krótka definicja dezynsekcji:

Dezynsekcja ? tępienie szkodliwych owadów (zwłaszcza pasożytniczych jak: muchy, komary, pchły, wszy, pluskwy i karaluchy), ich jaj i larw, ze względów sanitarnych i gospodarczych. W szerszym znaczeniu niszczenie stawonogów w ogóle.

Dezynsekcję można wykonać przez zastosowanie środków fizycznych (para, ogień, gorące powietrze, promieniowanie ultrafioletowe), mechanicznych (wyłapywanie, trzepanie, oczyszczanie), chemicznych (środki owadobójcze) i biologicznych (zwalczanie za pomocą innych organizmów żywych).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dezynsekcja


Dezynsekcja przeprowadzana w domu z dziećmi

W Polsce uporczywe są wszystkie robaki, które w letnie dni mogą z ogrodu przechodzić do domu. Są one wprawdzie bardzo pożyteczne dla roślin, ale dla człowieka stają się nieprzyjemne i mogą przenosić wiele szkodliwych chorób. Dotyczy to także wszelkiego rodzaju robactwa pojawiającego się w łazience. Plagą na wsi stają się natomiast mrówki, które potrafią wchodzić dosłownie wszędzie. Przeprowadzenie dezynsekcji staje się niezbędne, kiedy zaczynają zawodzić wszelkie domowe sposoby walki z robakami i pojawia się ich coraz więcej. Trzeba jedynie pamiętać, żeby na czas przeprowadzanej dezynsekcji wywieść dzieci z domu, ponieważ opary niszczące robactwo mogłyby stać się dla nich niebezpieczne. Dobrze byłoby także trzymać zwierzęta z dala od różnych trutek, ponieważ mogłyby się nimi zatruć.


Usuwanie insektów

Odkażanie (dezynfekcja) to nic innego jak niszczenie drobnoustrojów chorobotwórczych za pomocą środków fizycznych i chemicznych w celu wyeliminowania i zapobieganiu zakażeniom. Odkażanie dotyczy przede wszystkim środowiska zewnętrznego a jeżeli chodzi o ciało, jego zewnętrznej warstwy, jakim jest skóra. Odkażanie nie dotyczy wnętrza a tym bardziej jam ciała. Wyróżniamy odkażanie zapobiegawcze oraz ogniskowe. Odkażanie zapobiegające dotyczy tych elementów środowiska, jakie są narażone na zagrożenia zakażeniem. Odkażanie ogniskowe jest wykonywane, jako bieżące i końcowe. Odkażanie ogniskowe podejmowane jest w bieżącym miejscu, stykającym się bezpośrednio z zakażeniem. Odkażanie końcowe jest wykonywane w całym pomieszczeniu gdzie znajdowało się źródło zakażenia. Do odkażania środkami fizycznymi zaliczamy: działanie wysoka temperatura, bezpośrednie napromieniowanie promieniami słonecznymi, czyszczenie mechaniczne, wysuszanie. W odkażaniu wykorzystuje się także środki chemiczne. Używając środków chemicznych trzeba zachować szczególne środki ostrożności i stosować się do zaleceń producenta.



© 2019 http://nieruchomosci-beskidy.cieszyn.pl/