Opieka psychiatryczna sprawowana nad rodzinami przyjmującymi dzieci z domów dziecka
Dziecko przyjęte do rodziny zastępczej może uważać się za szczęściarza, jednak zdarza się, że przeszło już w swoim życiu naprawdę sporo i dlatego nie może sobie poradzić w nowej sytuacji bez pomocy psychiatrycznej. Zdarza się także, że trafia ono ze swoimi problemami do dużej rodziny zastępczej, która również wymaga okazania jej pomocy w tym, żeby opiekunowie prawni mogli dobrze odpowiadać na wszystkie potrzeby swoich wychowanków. Dlatego czasami psychiatrzy odwiedzają rodziny w ich domach, obserwują sposób zachowania wszystkich domowników i rozmawiają z każdym z nich z osobna. Takie wizyty mogą odbywać się w ramach prywatnej opieki psychiatrycznej, a ich uzupełnieniem może być indywidualna terapia dziecka przyjętego do rodziny zastępczej.
Kiedy należy skonsultować się z endokrynologiem?
Endokrynologia to dział medycyny, który zajmuje się pracą gruczołów wydzielania wewnętrznego i jej ewentualnymi zaburzeniami. Ze względu na fakt, że objawów świadczących o zaburzeniach w ich funkcjonowaniu jest bardzo wiele, jednoznaczna odpowiedz na pytanie o konkretne symptomy jest bardzo trudna. Zdarza się nawet, że endokrynologowie z wieloletnim doświadczeniem mogą mieć kłopoty z postawieniem jednoznacznej diagnozy. Najczęściej jednak przyczyną złego samopoczucia pacjenta jest tarczyca, a dokładnie jej nadczynność lub niedoczynność. W przypadku uczucia ciągłego chłodu, zaburzeń masy ciała, czy wytrzeszczu oczu konieczna jest wizyta u lekarza. Symptomy te wskazują na nieprawidłowy poziom hormonów tarczycy we krwi, ale jednoznaczną diagnozę może postawić tylko endokrynolog.
Wybór dobrego ortopedy
Korzystanie z długotrwałej, prywatnej opieki ortopedycznej może być bardzo kosztowne, dlatego w takiej sytuacji pacjenci bardzo często traktują ją po prostu jako uzupełnienie dla leczenia ortopedycznego realizowanego w ramach państwowej opieki medycznej. Warto, więc, wybrać takiego lekarza, który przyjmuje jednocześnie w państwowych i prywatnych przychodniach ortopedycznych. Będzie on potrafił ustalić dobry plan leczenia ortopedycznego i postępować według ogólnie przyjętych zasad medycznych. W czasie długotrwałego leczenia pacjent będzie musiał sięgać po różne leki i uczestniczyć w różnego rodzaju zabiegach rehabilitacyjnych. Będzie się także zdarzało, że skorzysta z prywatnej wizyty lekarskiej u swojego lekarza prowadzącego.